Ülemaailmne AIDSi päev: sugulisel teel levivate haiguste nähtamatu oht
Tegemist on vaikiva epideemiaga - nii kirjeldab Maailma Terviseorganisatsioon praegust sugulisel teel levivate nakkuste ja sugulisel teel levivate haiguste arvu. Mitte põhjendamatult: Robert Kochi instituudi andmetel nakatub Euroopas igal aastal rohkem kui pool miljonit inimest seksuaalsel teel levivatesse haigustesse, kuid paljud neist ei saa esialgu aru, et nad on nakatunud.
Nähtamatu oht
Selle põhjuseks on lihtne asjaolu, et mõned sugulisel teel levivad haigused on esialgu asümptomaatilised ja võivad seetõttu levida märkamatult. Robert Kochi Instituut rõhutab, et umbes 10% uutest HIV-nakkumistest jääb pikka aega avastamata.
Sõltuvalt sugulisel teel levivast haigusest võib nakkus põhjustada tõsiseid terviseprobleeme, nagu viljatus, maksatsirroos ja vähk. Föderaalse tervisekasvatuse keskuse sõnul on sugulisel teel levivate haiguste leviku piiramiseks vaja rohkem haridust.
Oluline ja õige: ülemaailmne AIDSi päev 1. detsembril
Maailma AIDSi päev 1. detsembril on suurepärane näide edukast teavitustööst. Alates selle asutamisest WHO poolt 1988. aastal on valitsused, tervishoiuorganisatsioonid ja valitsusvälised organisatsioonid kogu maailmas kasutanud seda päeva selleks, et juhtida tähelepanu HIV/AIDSi probleemidele ja näidata solidaarsust. See päev edendab mõistmist ja tugevdab ennetusmeetmeid. Lisaks regulaarsele testimisele rõhutatakse eriti kondoomide kui tõhusa kaitsevahendi tähtsust HIVi ja teiste sugulisel teel levivate nakkuste vastu.
Kondoomid võivad kaitsta
Kondoomide kaitsemehhanism on nii lihtne kui ka geniaalne: kondoomid moodustavad barjääri kehavedelike vahele, mis võivad edastada sugulisel teel levivaid haigusi. Olgu tegemist süüfilise, gonorröa või HIViga - kondoomide kasutamine vähendab oluliselt nakkusohtu. Need ei kaitse mitte ainult tõsiste terviseprobleemide eest, vaid ka emotsionaalse stressi eest, mis võib kaasneda sugulisel teel leviva haiguse diagnoosimisega.
Lisaks nende vaieldamatule kasu tervisele on kondoomid äärmiselt kasutajasõbralikud. Need on kergesti kättesaadavad, saadaval ilma arsti retseptita ja ei nõua keerulist pealekandmist. Kondoomid on rasestumisvastaste vahendite maailmas ülim vahepealne lahendus, mis pakub nii turvalisust kui ka intiimsust.
Kuigi viimaste andmete kohaselt on kondoomid Saksamaal kõige sagedamini kasutatav rasestumisvastane vahend, on praegune kasutusmäär vaid 53%, mis jätab ruumi edasiseks kasvuks.
Miks paljud ei kasuta kondoome
Probleem: vaatamata oma eelistele suhtutakse ühiskonnas ikka veel reservatsioonidesse, eriti seoses kondoomi ihutekitava kuvandiga. Mõned mehed kurdavad isegi erektsiooniprobleemide üle. Need ei ole tavaliselt vabandused, sest mitmed uuringud näitavad, et umbes 50% meestest leiavad, et standardsuuruses kondoomid ei sobi, st need on liiga suured või liiga väikesed.
Kui need on liiga lahtised (mõjutab umbes 10%), võivad need pärast ejakulatsiooni maha libiseda või lekkida. Kui need on liiga tihedad (puudutab umbes 40%), on neid raske lahti rullida, nad tekitavad tuimust ja võivad kergemini rebeneda. See tähendab, et halvasti istuv kondoom ei kahjusta mitte ainult naudingutunnet, vaid ka turvalist kaitset suguhaiguste vastu.
MISTER SIZE: 7 suurust suurema ohutuse ja tõelise tunde saavutamiseks.
Selle probleemi lahendamiseks pakub MISTER SIZE seitsmes erinevas suuruses kondoomide valikut, millele on lisatud mitu mõõtmismeetodit õige suuruse määramiseks. Meie rakendus teeb ideaalse suuruse hindamise lihtsaks ilma allalaadimise või registreerimiseta, aidates kombineerida meeldivaid hetki tõhusa kontratseptsiooniga. MISTER SIZE osaleb aktiivselt ka koostöös selliste ühiskondlike organisatsioonidega nagu ProFamilia ja AIDS-Hilfe, et vähendada veelgi suguhaiguste levikut, soovitades sobivaid ja sobivalt tunduvaid kondoome.