Kondoomide õige säilitamine - mida tuleb kondoomide säilitamisel silmas pidada
Kondoomide õigel säilitamisel on otsene mõju kondoomide säilivusajale ja ohutusele, seega peaksite teadma kõige olulisemaid säilitamisreegleid. Kui te mõtlete, mida te võite kondoomide säilitamisel valesti teha, siis vastus on: üsna palju!
Põhimõtteliselt on see üsna lihtne, sa pead kondoome lihtsalt säilitama pimedas ja jahedas kohas. See annab aga juba esimesed vihjed, mis võib kondoomide õigel säilitamisel valesti minna. Esiteks tuleb veenduda, et nende säilitamisel on õige temperatuur ja teiseks ei tohiks nad olla otsese päikesevalguse käes. Äärmiselt kõrge temperatuur, aga ka suur surve või pidev hõõrdumine võivad kondoomi kahjustada ja muuta selle poorseks või jätta sellesse augu.
Mida peaksite kondoomide säilitamisel siis vältima?
Nagu eespool kirjeldatud, kahjustavad kõrged temperatuurid, hõõrdumine, otsene päikesevalgus või suur rõhk kondoomi ja vähendavad selle säilivusaega. Samuti ei tohiks kunagi koos kondoomidega hoida teravaid või teravaid esemeid. Vältida tuleks järgmisi tüüpilisi hoiustamisvigu:
- Ärge hoidke kondoome rahakotis - need puutuvad kokku rõhu ja sageli ka suurema hõõrdumise tõttu.
- Ärge hoidke kondoomi käekotis või seljakotis - ka siin on sageli oht, et suurenenud hõõrdumine või teravad esemed võivad tekitada augu.
- Ärge hoidke kondoome autos või kindalaekas - see on probleemiks eriti kesksuvel, sest kui auto on päikese käes, on kondoomide jaoks sageli liiga kuum.
- Ärge hoidke kondoome otsese päikesevalguse käes - ka siin, nt aknalaual, võib eriti suvel väga kuumaks minna.
- Olge ettevaatlik kesksuvel, kui temperatuur on üle 30 °C - kui teil on korter katuse all, kus on suvel pikemat aega üle 30 °C, siis peaksite kondoomid paigutama külmikusse.
Kondoomide ohutu hoidmine kodus
Parim koht kondoomide hoidmiseks kodus on tavaliselt voodi kõrval asuv öökapp. Siin hoitakse kondoome tavaliselt jahedas ja pimedas kohas ning need on alati käepärast, kui neid vajate. Parim koht kondoomide hoidmiseks on öökapi sahtlis, sest sõltuvalt mudelist võib otse öökapi all üsna kuumaks minna ja neid ei ole ka pimedas kohas hoitud.
Erandiks on eelmainitud kesksuvi, kui temperatuur püsib pikemat aega üle 30 °C, siis on teie külmkapp parem koht nende säilitamiseks.
Kuidas saab kondoome reisil olles kaitsta?
Kui soovite oma kondoomid reisile või reisile kaasa võtta, ei ole hea lahendus, et panete need lihtsalt rahakotti või viskate need lahtiselt seljakotti või käekotti, nagu eespool mainitud. Teravad esemed, nagu pliiatsid või isegi võtmed, ja muude esemete vaheline hõõrdumine võivad teie kondoomi kahjustada ja siis ei ole teil lihtsalt ohutu kondoom käepärast, kui see on oluline.
Mida saab siis teha, et seda vältida? - Hankige lihtsalt väike, tugev metallist või plastikust kast, kuhu saate oma varud teekonnale kaasa pakkida ja teie kondoomid on ka teel olles suurepäraselt kaitstud. Nüüd peate lihtsalt hoolitsema selle eest, et neid ei hoitaks keset suve pidevalt liiga soojas.