Kondoomide säilivusaeg - kõik oluline teave
Kondoomid on maailmas kõige laialdasemalt kasutatav rasestumisvastane vahend, mida kasutavad nii mehed kui ka naised. Nad on suhteliselt odavad ja kergesti kättesaadavad. Siiski on kondoomid mõeldud ainult ühekordseks kasutamiseks ja nende säilivusaeg on nende materjali tõttu piiratud. Seetõttu mõtlevad paljud inimesed, kui kaua kondoomid kestavad. See artikkel räägib teile kõike, mida te peate teadma kondoomide säilivusaja kohta.
Kui kaua kondoomid kestavad?
Kondoomid kestavad tavaliselt ainult piiratud aja. Enamik kondoome säilib kaks kuni viis aastat, kui neid ei kasutata ja hoitakse jahedas ja kuivas kohas. Säilivusaeg sõltub nii kasutatud materjalist kui ka raisatud määrdeainest. Meie Mister Size kondoomide säilivusaeg on 5 aastat alates tootmiskuupäevast. Tootjana märgime need 5 aastat pakendil aegumiskuupäevana, mis näitab, kui kaua võib kondoomi kasutada. Seda kuupäeva on oluline järgida, sest pärast aegumiskuupäeva ei pruugi kondoom olla enam ohutu ja võib näiteks kasutamise ajal rebeneda. Kui teil on veel kondoom, mille kõlblikkusaeg on möödas, siis visake see kohe ära ja kasutage uut kondoomi. Samuti peaksite enne kasutamist alati veenduma, et kondoom ei ole kahjustatud või seda on valesti säilitatud. Samuti tuleks kahjustatud või valesti säilitatud kondoom ära visata ja mitte kasutada seda seksuaalvahekorras.
Kuidas teha kindlaks, kas kondoom ei ole enam vastupidav?
Vastus on tegelikult üsna lihtne: te leiate pakendilt ja tavaliselt ka igalt üksikult kondoomilt kõlblikkusaja kuupäeva. Kui neid on õigesti säilitatud, võite kondoomi kõhklematult kasutada enne kõlblikkusaega, kuid mitte pärast seda. See sõltub aga alati sellest, kuidas neid säilitatakse. Optimaalsetes tingimustes võivad kondoomid säilida kuni 5 aastat, nagu eespool mainitud. Siiski peaksite arvestama, et kondoomide säilivusaeg väheneb aja jooksul. Seetõttu on soovitatav mitte oodata nende kasutamisega liiga kaua. Samuti on oluline hoolikalt lugeda pakendit ja juhiseid, et tagada toote õige kasutamine ja nõuetekohane säilitamine.
Mis juhtub, kui ma kasutan aegunud kondoomi?
Seksi ajal ei tohiks kunagi kasutada kondoome, mille kehtivusaeg on möödas, sest aegunud kondoomid võivad palju kergemini rebeneda või on juba poorsed. Seetõttu ei paku nad usaldusväärset kaitset ei sugulisel teel levivate haiguste ega soovimatu raseduse vastu. Seega palun vahetage aegunud kondoomid kohe välja.
Vihje: Sa ei pea aegunud kondoome alati ära viskama, kuid sa ei tohiks neid enam seksi ajal kasutada. Mis on siiski veel võimalik, on kasutada neid näiteks kraanikausi puhastamiseks. Lihtsalt täida kondoom ettevaatlikult väikese äädikaga ja aseta kondoom seejärel kraani kohale, et äädikas saaks kraanikaussi leotada. Jätke kondoom koos äädikaga kraani peale mõneks tunniks, nt üleöö. Seejärel võite seda puhta veega loputada ja see on valmis lubjastamiseks.
Kuidas ma saan tagada, et mu kondoomid kestavad kaua?
Enamik kondoome on valmistatud naturaalsest kummist lateksist ja see materjal on suhteliselt vastupidav. Siiski võivad kondoomid aja jooksul muutuda poorseks ja kaotada oma tõhususe. Et seda enne aegumiskuupäeva ei juhtuks, tuleks kondoome alati hoida jahedas, pimedas ja kuivas kohas. Külm on kondoomidele vähem kahjulik kui äärmine kuumus. Lisateavet selle kohta, kuidas kondoomid taluvad erinevaid temperatuure, leiad siit.
Pärast kasutamist tuleb kondoom kohe ära visata.
Kondoomid on mõeldud ainult ühekordseks kasutamiseks ja need tuleks pärast kasutamist kohe ära visata. Kui oled kondoomi plommi avanud ja seejärel kasutamata jätnud, on ka see põhjus, miks seda hiljem mitte kasutada. Kui pakend on avatud, puutub kondoom kokku valgusega ja võib ka kuivada. Ka kahjustatud või avatud plommid tuleks ära visata.
Teie kondoomide kehtivusaeg on lõppenud? - Telli nüüd uuesti
Tellige nüüd oma kondoomid individuaalses kondoomi suuruses!