Kui palju seksi on tegelikult normaalne?
Igapäevasest seksist kuni seksini vaid kord kuus - meil on vastus!
Seksi sagedus väheneb vanusega
Indiana ülikooli Kinsey instituudi teadlased on uurinud küsimust, kui tihti inimesed erinevates vanuserühmades seksivad. Kinsey Instituut on seksuaalsuse ja partnerluse teemadega tegelenud juba aastaid. Ulatuslikus uuringus määrasid nad kindlaks konkreetsed arvud keskmise seksuaalvahekorra sageduse kohta. Tuleb märkida, et ei tehtud vahet, kas uuringus osalejad olid püsisuhtes või vallalised.
Uuring andis järgmised tulemused:
- Vanuses 18-29 aastat: Selles vanuses inimesed seksivad keskmiselt 2,15 korda nädalas ehk kokku umbes 112 korda aastas.
- Vanuses 30-39 aastat: Siinsed inimesed seksivad umbes 1,65 korda nädalas ehk kokku umbes 86 korda aastas.
- Alates40. eluaastast: Alates 40. eluaastast seksivad inimesed umbes 69 korda aastas ehk keskmiselt umbes 1,33 korda nädalas.
Kõige ilusam kõrvaline asi maailmas - seks kõvades numbrites
Ühel hetkel oma elus jõuavad paljud inimesed punkti, kus nad vaatavad oma seksuaalkäitumist lähemalt. Oled sa kunagi küsinud endalt, kas sa seksid liiga palju või liiga vähe? Lähtepunkt on paljude inimeste puhul üsna erinev. Üksikisik, kes seksib peaaegu iga päev, võib küsida, kas ta on üldse seksisõltlane, samas kui paar, kes on juba mitu aastat abielus ja kellel on lapsed, võib küsida, kas on liiga vähe, kui nad seksivad vaid korra kuus. Nii et enda olukorra paremaks hindamiseks on üldisest keskmisest väga palju abi - esimesed arvud enamiku vanuserühmade kohta lugesite juba eespool.
Ülaltoodud tulemused näitavad üsna selgelt, et seksuaalne aktiivsus väheneb vanusega. Seega on tõepoolest normaalne, et teie seksuaalne aktiivsus väheneb, kui olete veidi vanem ja teil on võib-olla ka lapsi. Aga kui te arvate: "Ma olen juba 41 ja ma magan oma sõbrannaga peaaegu iga päev! - Kas minuga on midagi valesti?" Ärge sattuge paanikasse! On ka teine lähenemine, kuidas määrata, kui palju sa keskmiselt nädalas seksid.
Mida pikem on teie suhe, seda vähem seksi
Jättes vanuse hetkeks kõrvale, selgub, et ka suhte pikkus mõjutab otsustavalt seda, kui tihti sa keskmiselt seksid. Näiteks äsja armunud paar erineb suuresti sellest, kui paar on juba mitu aastat abielus olnud.
On kolm faasi:
- Tugevalt armunud: n selles faasis, mis kestab umbes 18 - 24 kuud, on üsna tavaline, et seksitakse iga päev. Mõlemad tunnevad ohjeldamatuid emotsioone ja suudavad vaevalt üksteisest lahti hoida. Paaridel, kes on olnud koos vaid lühikest aega, on vastastikune soov tavaliselt veel väga tugev. Kui see on teie puhul aga teisiti, ei pea te veel muretsema: Seksi sagedus suhte alguses ei ütle midagi suhte edasise kulgemise kohta, alati on piisavalt muid mõjutusi, mis võivad viia suurema või väiksema seksisoovi tekkimiseni!
- Väljakujunenud suhted: Selles faasis on kõige olulisem, et mõlemad partnerid oleksid olukorraga rahul. Isegi kui seksisagedus väheneb aja jooksul keskmiselt üks või kaks korda nädalas, ei pea muretsema. See ei ütle midagi teie suhte kvaliteedi kohta. Kui te tunnete end paarina tasakaalus ja seksuaalselt rahuldatud, on kõik korras. Kui aga teie soovid on erinevad või olete rahulolematud, peaksite te omavahel rääkima. Alati on kõige parem leida koos uusi viise, kuidas vana tulekahju uuesti süüdata! Kui sa kui mees tunned end näiteks kondoomiga ebamugavalt, võib see olla tingitud ka valest kondoomi suurusest ja seda saab kergesti parandada. Mõnikord piisab sellest, kui kasutada seksi ajal põnevat libestusainet.
- Lastega abielupaarid: Kui te olete olnud pikka aega abielus ja teil on juba lapsi, mõjutab see ka seksi sagedust. 30 protsenti paaridest seksivad siis keskmiselt vaid üks või kaks korda nädalas. 45 protsenti ütleb isegi, et nad seksivad vaid umbes kord nädalas.
Kas on olemas selline asi nagu liiga palju seksi?
Niikaua kui te tunnete end hästi, ei ole olemas sellist asja nagu "liiga palju" seksi. Aga niipea, kui see enam nii ei ole, võib teil olla seksisõltuvus. Kontrollimatut tungi seksi järele - nn hüperseksuaalsust - on juba mõned aastad peetud haiguseks ja see võib olla kannatanutele täielik piinamine. Nad ei suuda enam tõeliselt nautida seksi ja ei ole seega sageli enam võimelised normaalseks armastussuhteks. Kogu nende elu määrab ainult soov kellegagi magada. Vastavat partnerit nähakse sageli vaid vahendina, et rahuldada sõltuvust. Sellisel juhul tuleks igal juhul otsida professionaalset abi!
Statistika ja selle tähtsus
Kui me räägime statistikast, siis tahaksime anda teile väikese vihje: Lõppkokkuvõttes on numbrid lihtsalt numbrid. On palju inimesi, kes - ühel või teisel viisil - kalduvad keskmistest väärtustest oluliselt kõrvale ja on nendega täiesti rahul. Oluline ei ole olla keskmine või normaalne, vaid see, et te end hästi tunneksite.